صفحه نخست    l    تماس با مدیر    l    نسخه موبایل    RSS    l   
درباره وبلاگآبی تر از آسمان بود و پاک تر از باران .دستش را به آسمان می برد و ستاره ها را در سفره خالی ما می نشاند . بهار را به تساوی تقسیم می کرد و سهم خود را به آنکه محتاج تر بود می بخشید.کبوتر از دست او دانه می چید و ماه از روی او روشنی می گرفت . نخل تنهایی اش را می شناخت . چاه زمزمه اش را می شنید و غدیر آن آبگیر زخمی حیران بردباری اش بود .غم و غریبی و غربت ، اشک و آه او را همدم می شدند و از کوفه تا کربلا عشق بود که می کاشتند . نماز به تلاوت او می بالید و او به تلاوت نماز . اخمهایش را باز می کرد و آدم شعر بهشت را می سرود . او ساده بود به رنگ صبح و مرد بود به رنگ خدا. آری او علی ، ماه ولاء بود .

کودکانه ی غدیر
معرفی کتاب

هدف اصلی کتاب ، شناخت قرآن با غدیر و غدیر با قرآن است . نویسنده کوشیده است که در 1500 صفحه و در سه مجلد، این شناخت دوسویه قرآن و غدیر را در شش بخش توضیح دهد . بخش اول به آیات نازل شده در سراسر واقعه غدیر از مدینه تا مدینه اختصاص دارد که اقدامات پیامبر (ص) را از یک سو ، و اقدامات منافقین را از سوی دیگر در بر می گیرد ...

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
به روایت امیر المومنین (ع)
حدیث اول
ابو الهیثم بن التیهان گوید كه امیر المؤمنین (ع) در مدینه براى مردم خطبه ای خواند و در آن فرمود: ... ای أمّتى كه فریبش دادند پس فریب خورد و فریب فریبكار خود را فهمید و دانسته بر پذیرش فریب اصرار ورزید و پیرو هوا و هوس خود گردید و خود را بتاریكى گمراهى زد و با اینكه حق برایش روشن شد از آن رو برگردانید و به راه واضح پشت كرد و از راه به در شد.

سوگند بدان كه دانه را شكافد و جاندار را بیافرید اگر شما علم را از معدنش كسب می كردید و آب را گوارا و شیرین نوش می كردید و خوبى را از جایگاهش ذخیره می کردید و راه را از آنجا كه روشن است می پیمودید و به راه حق می رفتید، راهها در برابر شما گسترده و هموار بود و نشانه‌ ها براى شما آشکار می شد و اسلام براى شما روشنایی می داد و خوش و فراوان می خوردید و در میان شما فقیرینمی ماند و به هیچ مسلمان و كسى كه از مذاهب دیگر در پناه شماست، ظلمی نمی رسید.(الكافی ج  8  ص 31)

حدیث دوم
این روایت را عده ای از اصحاب ائمه نقل کرده اند که مردى در بصره نامه‌اى به أمیر المؤمنین (ع) داد و زمانیکه برگشت، حضرت فرمود:اى أمّتى كه پس از پیامبرتان سرگردان شده‌اید، آگاه باشید، اگر آنكه را كه خدا مقدّم داشته بود مقدّم می داشتید، و آنكه را كه خداوند موخّر داشته بود موخّر می داشتید، و ولایت و وراثت را جایى كه خداوند قرار داده مى‌نهادید، هرگز دوست و ولیِّ خدا فقیر نمى‌گشت، و سهمى از آنچه كه خداوند واجب کرده كم نمى‌آمد (هیچ كس از حقّ خود محروم نمى‌ماند) و دو نفر در حكم خدا با هم اختلاف نمى‌كردند و افراد امّت در باره چیزى از أمر خدا با هم نزاع نمى‌کردند مگر اینکه علم آن از کتاب خدا نزد ما بود. پس بچشید وبال چیزی را كه با دست خویش از پیش فرستاده اید «و خداوند به بندگان ظلم نمی کند و بزودى آنان كه ستم كردند خواهند دانست كه به چه سرانجامى دچار خواهند شد».(الكافی  ج  7 ص 78)

حدیث سوم
امیر المومنین (ع) فرمود: ستایش خدایی راست که کسی نمی تواند آنچه را که او موخّر داشته مقدّم دارد و آنچه را که او مقدّم داشته موخّر دارد. سپس با دستی بر دست دیگر زد و فرمود: اى أمّتى كه پس از پیامبرتان سرگردان شده‌اید، اگر آنكه را كه خدا مقدّم داشته بود مقدّم می داشتید، و آنكه را كه خداوند موخّر داشته بود موخّر می داشتید، و ولایت و وراثت را جایى كه خداوند قرار داده مى‌نهادید، هرگز دوست و ولیِّ خدا فقیر نمى‌گشت، و سهمى از آنچه كه خداوند واجب کرده كم نمى‌آمد (هیچ كس از حقّ خود محروم نمى‌ماند) و دو نفر در حكم خدا با هم اختلاف نمى‌كردند و افراد امّت در باره چیزى از أمر خدا با هم نزاع نمى‌کردند مگر اینکه علم آن از کتاب خدا نزد ما بود. پس بچشید و بال کوتاهی خود را كه با دست خویش از پیش فرستاده اید «و خداوند به بندگان ظلم نمی کند و بزودى آنان كه ستم كردند خواهند دانست كه به چه سرانجامى دچار خواهند شد».(الكافی  ج  7  ص 78)
امکانات وب


این نوا را در وبلاگ خود پخش کنید:

جشنواره رسانه های علوی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات