صفحه نخست    l    تماس با مدیر    l    نسخه موبایل    RSS    l   
درباره وبلاگآبی تر از آسمان بود و پاک تر از باران .دستش را به آسمان می برد و ستاره ها را در سفره خالی ما می نشاند . بهار را به تساوی تقسیم می کرد و سهم خود را به آنکه محتاج تر بود می بخشید.کبوتر از دست او دانه می چید و ماه از روی او روشنی می گرفت . نخل تنهایی اش را می شناخت . چاه زمزمه اش را می شنید و غدیر آن آبگیر زخمی حیران بردباری اش بود .غم و غریبی و غربت ، اشک و آه او را همدم می شدند و از کوفه تا کربلا عشق بود که می کاشتند . نماز به تلاوت او می بالید و او به تلاوت نماز . اخمهایش را باز می کرد و آدم شعر بهشت را می سرود . او ساده بود به رنگ صبح و مرد بود به رنگ خدا. آری او علی ، ماه ولاء بود .

کودکانه ی غدیر
معرفی کتاب

هدف اصلی کتاب ، شناخت قرآن با غدیر و غدیر با قرآن است . نویسنده کوشیده است که در 1500 صفحه و در سه مجلد، این شناخت دوسویه قرآن و غدیر را در شش بخش توضیح دهد . بخش اول به آیات نازل شده در سراسر واقعه غدیر از مدینه تا مدینه اختصاص دارد که اقدامات پیامبر (ص) را از یک سو ، و اقدامات منافقین را از سوی دیگر در بر می گیرد ...

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
به روایت فاطمه زهرا (س)
محمود بن لبید گوید: زمانیکه رسول خدا (ص) از دنیا رفت، فاطمه (س) نزد قبر شهدا و قبر حمزه مى‌آمد و در آنجا مى‌گریست؛ روزى بسوی قبر حمزه (س) رفتم و آن حضرت را دیدم كه آنجا گریه مى‌كند؛ او را به حال‌ خود گذاردم تا آرام شد، آنگاه نزدش آمدم و بر او سلام كردم و عرض كردم: اى سرور بانوان! بخدا قسم که شما با گریه خود شاهرگ قلب مرا پاره كردى؟

فرمود: اى أبا عُمَر گریه حقّ من است زیرا به فقدان بهترین پدران یعنى رسول خدا (ص) دچار شده ام، چقدر مشتاق رسول خدا (ص) هستم. سپس این شعر را خواند:وقتی کسی بمیرد، کمتر از او یاد می شود ولى یاد پدرم به خدا سوگند از روزی که مرده بیشتر شده است .

عرض كردم: اى بانوى من سؤالى دارم كه در سینه من خلجان می کند و مى‌خواهم از شما بپرسم؟ فرمود: بپرس، عرض كردم: آیا رسول خدا (ص) پیش از مرگش به امامت على (ع) تصریح كرد؟

فرمود: بسیار عجیب است! آیا روز غدیر خم را فراموش كرده‌اید؟ عرض كردم: آن واقعه صحیح است، ولى به آنچه (رسول خدا ص) در پنهانى به شما خبر داده مرا آگاه فرما.

فرمود: خدای متعال را گواه مى‌گیرم كه شنیدم مى‌فرمود: على بهترین كسى است كه او را پس از خود در میان شما مى‌گذارم؛ و او امام و خلیفه بعد از من مى‌باشد، و دو سبط من و نه تن از صلب حسین امامان نیكوكارند، كه اگر از ایشان پیروی كنید ایشان را هدایت‌كننده ای که هدایت شده اند مى‌یابید، و اگر با ایشان مخالفت كنید اختلاف تا روز قیامت در میان شما باشد. عرض كردم: اى بانوى من پس براى چه از گرفتن حقش خوددارى كرد؟ فرمود: اى أبا عمر رسول خدا (ص) فرمود: مثل امام- (یا آنكه فرمود: مثل على)- همانند كعبه است كه به سوى او روند و او به جانب كسى نیاید .

سپس فرمود: به خدا سوگند اگر حق را بر اهلش واگذارده بودند و از عترت پیغمبرشان پیروى می کردند حتّی دو نفر با هم در باره خداوند اختلاف نمى‌كردند و گذشتگان و آیندگان از أئمه، امامت را از هم به ارث مى‌بردند تا قائم ما كه نهمین فرزند حسین است قیام كند، و لكن آن كس كه خدایش به عقب انداخته مقدّم داشتند و آن كس كه خدایش مقدّم داشته به عقب انداختند به محض اینکه فرستاده (رسول خدا ص) را در لحد نهاده و به خاك سپردند، و با میل خود برگزیدند و به رأى خود عمل نمودند. نابودى بر آنها باد، آیا نشنیدند كه خداوند می فرماید: «و پروردگار تو آنچه خواهد بیافریند و برگزیند و براى ایشان اختیاری (درباره برگزیده خدا) نیست، سوره قصص، آیه 68»آری شنیدند ولى اینان همچنانند كه خداى سبحان فرموده: «بدرستیکه كور نشوند دیدگان و لكن كور شوند قلبهایی كه در سینه‌هاست، سوره حج، آیه 46» هیهات، اینان آرزوهاى خود را در دنیا گسترش داده و مرگ خود را فراموش كردند، پس واى بر ایشان، و أعمالشان را گمراه كرد. پروردگارا از گمراه شدن پس از هدایت به تو پناه مى‌برم.(كفایة الأثر فی النص على الأئمة الإثنی عشر ص 197)
امکانات وب


این نوا را در وبلاگ خود پخش کنید:

جشنواره رسانه های علوی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات