صفحه نخست    l    تماس با مدیر    l    نسخه موبایل    RSS    l   
درباره وبلاگآبی تر از آسمان بود و پاک تر از باران .دستش را به آسمان می برد و ستاره ها را در سفره خالی ما می نشاند . بهار را به تساوی تقسیم می کرد و سهم خود را به آنکه محتاج تر بود می بخشید.کبوتر از دست او دانه می چید و ماه از روی او روشنی می گرفت . نخل تنهایی اش را می شناخت . چاه زمزمه اش را می شنید و غدیر آن آبگیر زخمی حیران بردباری اش بود .غم و غریبی و غربت ، اشک و آه او را همدم می شدند و از کوفه تا کربلا عشق بود که می کاشتند . نماز به تلاوت او می بالید و او به تلاوت نماز . اخمهایش را باز می کرد و آدم شعر بهشت را می سرود . او ساده بود به رنگ صبح و مرد بود به رنگ خدا. آری او علی ، ماه ولاء بود .

کودکانه ی غدیر
معرفی کتاب

هدف اصلی کتاب ، شناخت قرآن با غدیر و غدیر با قرآن است . نویسنده کوشیده است که در 1500 صفحه و در سه مجلد، این شناخت دوسویه قرآن و غدیر را در شش بخش توضیح دهد . بخش اول به آیات نازل شده در سراسر واقعه غدیر از مدینه تا مدینه اختصاص دارد که اقدامات پیامبر (ص) را از یک سو ، و اقدامات منافقین را از سوی دیگر در بر می گیرد ...

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
آیات استفاده شده در خطبه غدیر
سوره فاتحه
[فاتحه 1] به نام خداوند رحمتگر مهربان
[فاتحه 2] ستایش خدایی را كه پروردگار جهانیان‌،
[فاتحه 3] رحمتگر مهربان‌،
[فاتحه 4] [و] خداوند روز جزاست‌.
[فاتحه 5] [بار الها] تنها تو را می‌پرستیم‌، و تنها از تو یاری می‌جوییم‌.
[فاتحه 6] ما را به راه راست هدایت فرما،
[فاتحه 7] راه آنان كه گرامی‌شان داشته‌ای‌، نه [راه‌] مغضوبان‌، و نه [راه‌] گمراهان‌.

سوره بقره
[ بقره 24] پس اگر نكردید ـ و هرگز نمی‌توانید كرد ـ از آن آتشی كه سوختش مردمان و سنگها هستند، و برای كافران آماده شده‌، بپرهیزید.

[ بقره 110] و نماز را به پا دارید و زكات را بدهید؛ و هر گونه نیكی كه برای خویش از پیش فرستید، آن را نزد خدا باز خواهید یافت‌؛ آری‌، خدا به آنچه می‌كنید بیناست‌.

[ بقره 158] در حقیقت‌، «صفا» و «مروه‌» از شعایر خداست [كه یادآور اوست‌]؛ پس هر كه خانه [خدا] را حج كند، یا عمره گزارد، بر او گناهی نیست كه میان آن دو سعی به جای آورد. و هر كه افزون بر فریضه‌، كار نیكی كند، خدا حق شناس و داناست‌.

[ بقره 162] در آن [لعنت‌] جاودانه بمانند؛ نه عذابشان كاسته گردد، و نه مهلت یابند.[ بقره 217] از تو در باره ماهی كه كارزار در آن حرام است می‌پرسند. بگو: «كارزار در آن‌، گناهی بزرگ و باز داشتن از راه خدا و كفر ورزیدن به او و باز داشتن از مسجدالحرام [=حج‌]، و بیرون راندن اهل آن از آنجا، نزد خدا [گناهی‌] بزرگتر، و فتنه [=شرك‌] از كشتار بزرگتر است‌.» و آنان پیوسته با شما می‌جنگند تا ـ اگر بتوانند ـ شما را از دینتان برگردانند. و كسانی از شما كه از دین خود برگردند و در حال كفر بمیرند، آنان كردارهایشان در دنیا و آخرت تباه می‌شود، و ایشان اهل آتشند و در آن ماندگار خواهند بود.

[ بقره 258] آیا از [حال‌] آن كس كه چون خدا به او پادشاهی داده بود [و بدان می‌نازید، و] در باره پروردگار خود با ابراهیم محاجّه [می‌]كرد، خبر نیافتی‌؟ آنكاه كه ابراهیم گفت‌: «پروردگار من همان كسی است كه زنده می‌كند و می‌میراند.» گفت‌: «من [هم‌] زنده می‌كنم و [هم‌] می‌میرانم‌.» ابراهیم گفت‌: «خدا[ی من‌] خورشید را از خاور برمی‌آورد، تو آن را از باختر برآور.» پس آن كس كه كفر ورزیده بود مبهوت ماند. و خداوند قوم ستمكار را هدایت نمی‌ كند.

سوره آل عمران
[آل‌عمران18] خدا كه همواره به عدل‌، قیام دارد، گواهی می‌دهد كه جز او هیچ معبودی نیست‌؛ و فرشتگانِ [او] و دانشوران [نیز گواهی می‌دهند كه‌:] جز او، كه توانا و حكیم است‌، هیچ معبودی نیست‌.

[آل‌عمران22] آنان كسانی‌اند كه در [این‌] دنیا و [در سرای‌] آخرت‌، اعمالشان به هدر رفته و برای آنان هیچ یاوری نیست‌.

[آل‌عمران85] و هر كه جز اسلام‌، دینی [دیگر] جوید، هرگز از وی پذیرفته نشود، و وی در آخرت از زیانكاران است‌.

[آل‌عمران88] در آن [لعنت‌] جاودانه بمانند؛ نه عذاب از ایشان كاسته گردد و نه مهلت یابند.

[آل‌عمران97] در آن‌، نشانه‌هایی روشن است [از جمله‌] مقام ابراهیم است‌؛ و هر كه در آن درآید در امان است‌؛ و برای خدا، حج آن خانه‌، بر عهده مردم است‌؛ [البته بر] كسی كه بتواند به سوی آن راه یابد. و هر كه كفر ورزد، یقیناً خداوند از جهانیان بی‌ نیاز است‌.

[آل‌عمران102] ای كسانی كه ایمان آورده‌ اید، از خدا آن گونه كه حق پرواكردن از اوست‌، پروا كنید؛ و زینهار، جز مسلمان نمیرید.

[آل‌عمران144] و محمد، جز فرستاده‌ای كه پیش از او [هم‌] پیامبرانی [آمده و] گذشتند، نیست‌. آیا اگر او بمیرد یا كشته شود، از عقیده خود برمی‌ گردید؟ و هر كس از عقیده خود بازگردد، هرگز هیچ زیانی به خدا نمی‌رساند، و به زودی خداوند سپاسگزاران را پاداش می‌ دهد.

[آل‌عمران179] خدا بر آن نیست كه مؤمنان را به این [حالی‌] كه شما بر آن هستید، واگذارد، تا آنكه پلید را از پاك جدا كند. و خدا بر آن نیست كه شما را از غیب آگاه گرداند، ولی خدا از میان فرستادگانش هر كه را بخواهد برمی‌گزیند. پس‌، به خدا و پیامبرانش ایمان بیاورید؛ و اگر بگروید و پرهیزگاری كنید، برای شما پاداشی بزرگ خواهد بود.

سوره نساء
[نساء47] ای كسانی كه به شما كتاب داده شده است‌، به آنچه فرو فرستادیم و تصدیق‌ كننده همان چیزی است كه با شماست ایمان بیاورید، پیش از آنكه چهره‌ هایی را محو كنیم و در نتیجه آنها را به قهقرا بازگردانیم‌؛ یا همچنانكه «اصحاب سبت‌» را لعنت كردیم‌؛ آنان را [نیز] لعنت كنیم‌، و فرمان خدا همواره تحقق یافته است‌.

[نساء79] هر چه از خوبیها به تو می‌ رسد از جانب خداست‌؛ و آنچه از بدی به تو می‌رسد از خود توست‌؛ و تو را به پیامبری‌، برای مردم فرستادیم‌، و گواه بودن خدا بس است‌.

[نساء145] آری‌، منافقان در فروترین درجات دوزخند، و هرگز برای آنان یاوری نخواهی یافت‌.

سوره مائده
[مائدة3] بر شما حرام شده است‌: مردار، و خون‌، و گوشت خوك‌، و آنچه به نام غیر خدا كشته شده باشد، و [حیوان حلال گوشت‌] خفه شده‌، و به چوب مرده‌، و از بلندی افتاده‌، و به ضرب شاخ مرده‌، و آنچه درنده از آن خورده باشد ـ مگر آنچه را [كه زنده دریافته و خود] سر ببرید ـ و [همچنین‌] آنچه برای بتان سربریده شده‌، و [نیز] قسمت كردن شما [چیزی را] به وسیله تیرهای قرعه‌؛ این [كارها همه‌] نافرمانی [خدا]ست‌. امروز كسانی كه كافر شده‌اند، از [كارشكنی در] دین شما نومید گردیده‌اند. پس‌، از ایشان مترسید و از من بترسید. امروز دین شما را برایتان كامل و نعمت خود را بر شما تمام گردانیدم‌، و اسلام را برای شما [به عنوان‌] آیینی برگزیدم‌. و هركس دچار گرسنگی شود، بی‌آنكه به گناه متمایل باشد [اگر از آنچه منع شده است بخورد]، بی تردید، خدا آمرزنده مهربان است‌.

[مائدة55] ولی شما، تنها خدا و پیامبر اوست و كسانی كه ایمان آورده‌ اند: همان كسانی كه نماز برپا می‌دارند و در حال ركوع زكات می‌دهند.

[مائدة56] و هر كس خدا و پیامبر او و كسانی را كه ایمان آورده‌اند ولی خود بداند [پیروز است‌، چرا كه‌] حزب خدا همان پیروزمندانند.

[مائدة67] ای پیامبر، آنچه از جانب پروردگارت به سوی تو نازل شده‌، ابلاغ كن‌؛ و اگر نكنی پیامش را نرسانده‌ای‌. و خدا تو را از [گزند] مردم نگاه می‌دارد. آری‌، خدا گروه كافران را هدایت نمی‌ كند.

سوره انعام
[انعام45] پس ریشه آن گروهی كه ستم كردند بركنده شد، و ستایش برای خداوند، پروردگار جهانیان است‌.

[انعام82] كسانی كه ایمان آورده و ایمان خود را به شرك نیالوده‌اند، آنان راست ایمنی و ایشان راه‌ یافتگانند.

[انعام103] چشمها او را در نمی‌ یابند و اوست كه دیدگان را در می‌یابد، و او لطیف آگاه است‌.

[انعام112] و بدین گونه برای هر پیامبری دشمنی از شیطانهای انس و جن برگماشتیم‌. بعضی از آنها به بعضی‌، برای فریب [یكدیگر]، سخنان آراسته القا می‌ كنند؛ و اگر پروردگار تو می‌خواست چنین نمی‌ كردند. پس آنان را با آنچه به دروغ می‌ سازند واگذار.

سوره اعراف
[اعراف 38] می‌فرماید: «در میان امّت هایی از جنّ و انس‌، كه پیش از شما بوده‌ اند، داخل آتش شوید.» هر بار كه امّتی [در آتش‌] درآید، همكیشان خود را لعنت كند، تا وقتی كه همگی در آن به هم پیوندند؛ [آنگاه‌] پیروانشان در باره پیشوایانشان می‌گویند: «پروردگارا، اینان ما را گمراه كردند، پس دو برابر عذاب آتش به آنان بده‌.» [خدا] می‌فرماید: «برای هر كدام [عذاب‌] دو چندان است ولی شما نمی‌ دانید».

[اعراف 43] و هر گونه كینه‌ای را از سینه‌ هایشان می‌زداییم‌. از زیر [قصرهای‌] شان نهرها جاری است‌، و می‌گویند: «ستایش خدایی را كه ما را بدین [راه‌] هدایت نمود، و اگر خدا ما را رهبری نمی‌كرد ما خود هدایت نمی‌یافتیم‌. در حقیقت‌، فرستادگانِ پروردگارِ ما حق را آوردند.» و به آنان ندا داده می‌شود كه این همان بهشتی است كه آن را به [پاداش‌] آنچه انجام می‌ دادید میراث یافته‌ اید.

[اعراف 54] در حقیقت‌، پروردگار شما آن خدایی است كه آسمانها و زمین را در شش روز آفرید؛ سپس بر عرش [جهانداری‌] استیلا یافت‌. روز را به شب ـ كه شتابان آن را می طلبد ـ می‌ پوشاند، و [نیز] خورشید و ماه و ستارگان را كه به فرمان او رام شده‌اند [پدید آورد]. آگاه باش كه [عالم‌] خلق و امر از آن اوست‌. فرخنده خدایی است پروردگار جهانیان‌.

[اعراف 172] و هنگامی را كه پروردگارت از پشت فرزندان آدم‌، ذریه آنان را برگرفت و ایشان را بر خودشان گواه ساخت كه آیا پروردگار شما نیستم‌؟ گفتند: «چرا، گواهی دادیم‌» تا مبادا روز قیامت بگویید ما از این [امر] غافل بودیم‌.

[اعراف181] و از میان كسانی كه آفریده‌ ایم‌، گروهی هستند كه به حق هدایت می‌كنند و به حق داوری می‌ نمایند.

سوره توبه
[التوبة20] كسانی كه ایمان آورده و هجرت كرده و در راه خدا با مال و جانشان به جهاد پرداخته‌ اند نزد خدا مقامی هر چه والاتر دارند و اینان همان رستگارانند.

[التوبة52] بگو: «آیا برای ما جز یكی از این دو نیكی را انتظار می‌برید؟ در حالی كه ما انتظار می‌كشیم كه خدا از جانب خود یا به دست ما عذابی به شما برساند. پس انتظار بكشید كه ما هم با شما در انتظاریم‌».

[التوبة61] و از ایشان كسانی هستند كه پیامبر را آزار می‌دهند و می‌ گویند: «او زودباور است‌.» بگو: «گوش خوبی برای شماست‌، به خدا ایمان دارد و [سخن‌] مؤمنان را باور می‌كند، و برای كسانی از شما كه ایمان آورده‌ اند رحمتی است‌.» و كسانی كه پیامبر خدا را آزار می‌رسانند، عذابی پر درد [در پیش‌] خواهند داشت‌.

[التوبة120] مردم مدینه و بادیه‌ نشینان پیرامونشان را نرسد كه از [فرمان‌] پیامبر خدا سر باز زنند و جان خود را عزیزتر از جان او بدانند، چرا كه هیچ تشنگی و رنج و گرسنگیی در راه خدا به آنان نمی‌رسد؛ و در هیچ مكانی كه كافران را به خشم می‌آورد قدم نمی‌گذارند و از دشمنی غنیمتی به دست نمی‌آورند مگر اینكه به سبب آن‌، عمل صالحی برای آنان [در كارنامه‌شان‌] نوشته می‌شود، زیرا خدا پاداش نیكوكاران را ضایع نمی‌ كند.

سوره یونس
[یونس35] بگو: «آیا از شریكان شما كسی هست كه به سوی حق رهبری كند؟» بگو: «خداست كه به سوی حق رهبری می‌كند» پس‌، آیا كسی كه به سوی حق رهبری می‌كند سزاوارتر است مورد پیروی قرار گیرد یا كسی كه راه نمی‌نماید مگر آنكه [خود] هدایت شود؟ شما را چه شده‌، چگونه داوری می‌كنید؟

[یونس62] آگاه باشید، كه بر دوستان خدا نه بیمی است و نه آنان اندوهگین می‌شوند.

[یونس108] بگو: «ای مردم‌، حق از جانب پروردگارتان برای شما آمده است‌. پس هر كه هدایت یابد به سود خویش هدایت می‌یابد، و هر كه گمراه گردد به زیان خود گمراه می‌شود، و من بر شما نگهبان نیستم‌».

سوره رعد
[رعد2] خدا [همان‌] كسی است كه آسمانها را بدون ستونهایی كه آنها را ببینید برافراشت‌، آنگاه بر عرش استیلا یافت و خورشید و ماه را رام گردانید؛ هر كدام برای مدّتی معیّن به سیر خود ادامه می‌دهند. [خداوند] در كار [آفرینش‌] تدبیر می‌كند، و آیات [خود] را به روشنی بیان می‌نماید، امید كه شما به لقای پروردگارتان یقین حاصل كنید.

[رعد7] و آنان كه كافر شده‌اند می‌گویند: «چرا نشانه‌ای آشكار از طرف پروردگارش بر او نازل نشده است‌؟» [ای پیامبر،] تو فقط هشدار دهنده‌ ای‌، و برای هر قومی رهبری است‌.

سوره ابراهیم
[إبراهیم8] و موسی گفت‌: «اگر شما و هر كه در روی زمین است همگی كافر شوید، بی‌گمان‌، خدا بی‌نیاز ستوده‌ [صفات‌] است‌».

سوره نحل
[نحل29] پس‌، از درهای دوزخ وارد شوید و در آن همیشه بمانید، و حقا كه چه بد است جایگاه متكبران‌.

[نحل94] و زنهار، سوگندهای خود را دستاویز تقلّب میان خود قرار مدهید، تا گامی بعد از استواریش بلغزد، و شما به [سزای‌] آنكه [مردم را] از راه خدا باز داشته‌ اید دچار شكنجه شوید و برای شما عذابی بزرگ باشد.

سوره حج
[حج1] ای مردم‌، از پروردگار خود پروا كنید، چرا كه زلزله رستاخیز امری هولناك است‌.

[حج45] و چه بسیار شهرها را ـ كه ستمكار بودند ـ هلاكشان كردیم و [اینك‌] آن [شهرها] سقفهایش فرو ریخته است‌، و [چه بسیار] چاه های متروك و كوشك های افراشته را.

سوره نور
[نور15] آنگاه كه آن [بهتان‌] را از زبان یكدیگر می‌گرفتید و با زبانهای خود چیزی را كه بدان علم نداشتید، می‌ گفتید و می‌ پنداشتید كه كاری سهل و ساده است با اینكه آن [امر] نزد خدا بس بزرگ بود.

[نور54] بگو: «خدا و پیامبر را اطاعت كنید. پس اگر پشت نمودید، [بدانید كه‌] بر عهده اوست آنچه تكلیف شده و بر عهده شماست آنچه موظّف هستید. و اگر اطاعتش كنید راه خواهید یافت‌، و بر فرستاده [خدا] جز ابلاغ آشكار [مأموریتی‌] نیست‌.

سوره نمل
[نمل89] هر كس نیكی به میان آورد، پاداشی بهتر از آن خواهد داشت‌، و آنان از هراس آن روز ایمنند.

[نمل90] و هر كس بدی به میان آورد، به رو در آتش [دوزخ‌] سرنگون شوند. آیا جز آنچه می‌كردید سزا داده می‌ شوید؟

سوره قصص
[قصص41] و آنان را پیشوایانی كه به سوی آتش می‌خوانند گردانیدیم‌، و روز رستاخیز یاری نخواهند شد.

[قصص70] و اوست خدا[یی كه‌] جز او معبودی نیست‌. در این [سرای‌] نخستین و در آخرت‌، ستایش از آنِ اوست‌، و فرمان‌، او راست و به سوی او بازگردانیده می‌ شوید.

سوره احزاب
[احزاب71] تا اعمال شما را به صلاح آورد و گناهانتان را بر شما ببخشاید، و هر كس خدا و پیامبرش را فرمان برد قطعاً به رستگاری بزرگی نایل آمده است‌.

سوره فاطر
[فاطر13] شب را به روز درمی‌آورد و روز را به شب درمی‌آورد، و آفتاب و ماه را تسخیر كرده است [كه‌] هر یك تا هنگامی معین روانند؛ این است خدا پروردگار شما؛ فرمانروایی از آنِ اوست‌. و كسانی را كه بجز او می‌خوانید، مالك پوست هسته خرمایی [هم‌] نیستند.

سوره صافات
[الصافّات71] و قطعاً پیش از آنها بیشتر پیشینیان به گمراهی افتادند.

سوره زمر
[زمر5] آسمانها و زمین را به حق آفرید. شب را به روز درمی‌پیچد، و روز را به شب درمی‌پیچد و آفتاب و ماه را تسخیر كرد. هر كدام تا مدتی معین روانند. آگاه باش كه او همان شكست‌ ناپذیر آمرزنده است‌.

[زمر56] تا آنكه [مبادا] كسی بگوید: «دریغا بر آنچه در حضور خدا كوتاهی ورزیدم‌؛ بی‌تردید من از ریشخندكنندگان بودم‌».

[زمر73] و كسانی كه از پروردگارشان پروا داشته‌ اند، گروه گروه به سوی بهشت سوق داده شوند، تا چون بدان رسند و درهای آن [به رویشان‌] گشوده گردد و نگهبانان آن به ایشان گویند: «سلام بر شما، خوش آمدید، در آن درآیید [و] جاودانه [بمانید]».

سوره غافر
[غافر40] هر كه بدی كند، جز به مانند آن كیفر نمی‌یابد؛ و هر كه كار شایسته كند ـ چه مرد باشد یا زن‌ ـ در حالی كه ایمان داشته باشد، در نتیجه آنان داخل بهشت می‌شوند و در آنجا بی‌حساب روزی می‌ یابند.

سوره زخرف
[زخرف28] و او آن را در پی خود سخنی جاویدان كرد، باشد كه آنان [به توحید] بازگردند.

سوره فتح
[فتح10] در حقیقت‌، كسانی كه با تو بیعت می‌كنند، جز این نیست كه با خدا بیعت می‌ كنند؛ دست خدا بالای دستهای آنان است‌. پس هر كه پیمان‌شكنی كند، تنها به زیان خود پیمان می‌شكند، و هر كه بر آنچه با خدا عهد بسته وفادار بماند، به زودی خدا پاداشی بزرگ به او می‌ بخشد. [فتح11] برجای‌ماندگان بادیه‌ نشین به زودی به تو خواهند گفت‌: «اموال ما و كسانمان ما را گرفتار كردند، برای ما آمرزش بخواه‌.» چیزی را كه در دلهایشان نیست بر زبان خویش می‌رانند. بگو: «اگر خدا بخواهد به شما زیانی یا سودی برساند چه كسی در برابر او برای شما اختیار چیزی را دارد؟ بلكه [این‌] خداست كه به آنچه می‌ كنید همواره آگاه است‌.

سوره ق
[ق29] پیش من حكم دگرگون نمی‌ شود، و من [نسبت‌] به بندگانم بیدادگر نیستم‌».

سوره الرحمن
[الرحمن31] ای جن و انس‌، زودا كه به شما بپردازیم‌.

[الرحمن35] بر سر شما شراره‌هایی از [نوع‌] تفته آهن و مس فرو فرستاده خواهد شد، و [از كسی‌] یاری نتوانید طلبید.

سوره واقعه
[واقعة10] و سبقت‌ گیرندگان مقدمند؛
[واقعة12] در باغستانهای پر نعمت‌.

سوره مجادله
[مجادلة13] آیا ترسیدید كه پیش از گفتگوی محرمانه خود صدقه‌ هایی تقدیم دارید؟ و چون نكردید و خدا [هم‌] بر شما بخشود، پس نماز را برپا دارید و زكات را بدهید و از خدا و پیامبر او فرمان برید، و خدا به آنچه می‌كنید آگاه است‌.

[مجادلة22] قومی را نیابی كه به خدا و روز بازپسین ایمان داشته باشند [و] كسانی را كه با خدا و رسولش مخالفت كرده‌اند ـ هر چند پدرانشان یا پسرانشان یا برادرانشان یا عشیره آنان باشند ـ دوست بدارند. در دل اینهاست كه [خدا] ایمان را نوشته و آنها را با روحی از جانب خود تأیید كرده است‌، و آنان را به بهشتهایی كه از زیر [درختان‌] آن جویهایی روان است در می‌آورد؛ همیشه در آنجا ماندگارند؛ خدا از ایشان خشنود و آنها از او خشنودند؛ اینانند حزب خدا. آری‌، حزب خداست كه رستگارانند.

سوره حشر
[حشر18] ای كسانی كه ایمان آورده‌اید، از خدا پروا دارید؛ و هر كسی باید بنگرد كه برای فردا[ی خود] از پیش چه فرستاده است‌؛ و [باز] از خدا بترسید. در حقیقت‌، خدا به آنچه می‌ كنید آگاه است‌.

[حشر22] اوست خدایی كه غیر از او معبودی نیست‌، داننده غیب و آشكار است‌، اوست رحمتگر مهربان‌.

سوره تغابن
[تغابن1] هر چه در آسمانها و هر چه در زمین است خدا را تسبیح می‌گویند. او راست فرمانروایی و او راست سپاس و او بر هر چیزی تواناست‌.

[تغابن8] پس به خدا و پیامبر او و آن نوری كه ما فرو فرستادیم ایمان آورید، و خدا به آنچه می‌ كنید آگاه است‌.

سوره طلاق
[طلاق12] خدا همان كسی است كه هفت آسمان و همانند آنها هفت زمین آفرید. فرمان [خدا] در میان آنها فرود می‌آید، تا بدانید كه خدا بر هر چیزی تواناست‌، و به راستی دانش وی هر چیزی را در بر گرفته است‌.

سوره ملک
[مُلك7] چون در آنجا افكنده شوند، از آن خروشی می‌شنوند در حالی كه می‌ جوشد.

[مُلك8] نزدیك است كه از خشم شكافته شود. هر بار كه گروهی در آن افكنده شوند، نگاهبانان آن از ایشان پرسند: «مگر شما را هشدار دهنده‌ ای نیامد؟»

[مُلك9] گویند: «چرا، هشدار دهنده‌ ای به سوی ما آمد و[لی‌] تكذیب كردیم و گفتیم‌: خدا چیزی فرو نفرستاده است‌، شما جز در گمراهی بزرگ نیستید».

[مُلك12] كسانی كه در نهان از پروردگارشان می‌ترسند، آنان را آمرزش و پاداشی بزرگ خواهد بود.

سوره انسان
[انسان5] به یقین ابرار (و نیكان‌) از جامی می‌نوشند كه با عطر خوشی آمیخته است‌،

[انسان6] چشمه‌ای كه بندگان خدا از آن می‌نوشند و [به دلخواه خویش‌] جاریش می‌كنند.

[انسان7] [همان بندگانی كه‌] به نذر خود وفا می‌كردند، و از روزی كه گزند آن فراگیرنده است می‌ ترسیدند.

[انسان8] و به [پاس‌] دوستی [خدا]، بینوا و یتیم و اسیر را خوراك می‌دادند.

[انسان9] «ما برای خشنودی خداست كه به شما می‌خورانیم و پاداش و سپاسی از شما نمی‌ خواهیم‌.

[انسان10] ما از پروردگارمان از روز عبوسی سخت‌، هراسناكیم‌».

[انسان11] پس خدا [هم‌] آنان را از آسیب آن روز نگاه داشت و شادابی و شادمانی به آنان ارزانی داشت‌.[انسان12] و به [پاس‌] آنكه صبر كردند، بهشت و پرنیان پاداششان داد.

[انسان13] در آن [بهشت‌] بر تختها[ی خویش‌] تكیه زنند. در آنجا نه آفتابی بینند و نه سرمایی‌.

[انسان14] و سایه‌ها [ی درختان‌]  به آنان نزدیك است‌، و میوه‌ هایش [برای چیدن‌] رام‌.

[انسان15] و ظروف سیمین و جام های بلورین‌، پیرامون آنان گردانده می‌ شود.

[انسان16] جام هایی از سیم كه درست به اندازه [و با كمال ظرافت‌] آنها را از كار در آورده‌ اند.[انسان17] و در آنجا از جامی كه آمیزه زنجبیل دارد به آنان می‌ نوشانند.

[انسان18] از چشمه‌ای در آنجا كه «سلسبیل‌» نامیده می‌شود.

[انسان19] و بر گرد آنان پسرانی جاودانی می‌ گردند. چون آنها را ببینی‌، گویی كه مرواریدهایی پراكنده‌ اند.

[انسان20] و چون بدانجا نگری [سرزمینی از] نعمت و كشوری پهناور می‌بینی‌.

[انسان21] [بهشتیان را] جامه‌ های ابریشمی سبز و دیبای ستبر در بر است و پیرایه آنان دستبندهای سیمین است و پروردگارشان باده‌ ای پاك به آنان می‌ نوشاند.

[انسان22] این [پاداش‌] برای شماست و كوشش شما مقبول افتاده است‌.

سوره مرسلات
[مرسلات16] مگر پیشینیان را هلاك نكردیم‌؟
[مرسلات17] سپس از پی آنان پسینیان را می‌ بریم‌.
[مرسلات18] با مجرمان چنین می‌كنیم‌.
[مرسلات19] آن روز وای بر تكذیب‌ كنندگان‌.

سوره فجر
[فجر14] زیرا پروردگار تو سخت در كمین است‌.

سوره عصر
[عصر1] سوگند به عصر [غلبه حق بر باطل‌]،
[عصر2] كه واقعاً انسان دستخوش زیان است‌؛
[عصر3] مگر كسانی كه گرویده و كارهای شایسته كرده و همدیگر را به حق سفارش و به شكیبایی توصیه كرده‌ اند.

سوره اخلاص
[اخلاص3] [كسی را] نزاده‌، و زاده نشده است‌،
[اخلاص4] و هیچ كس او را همتا نیست‌».
امکانات وب


این نوا را در وبلاگ خود پخش کنید:

جشنواره رسانه های علوی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic