صفحه نخست    l    تماس با مدیر    l    نسخه موبایل    RSS    l   
درباره وبلاگآبی تر از آسمان بود و پاک تر از باران .دستش را به آسمان می برد و ستاره ها را در سفره خالی ما می نشاند . بهار را به تساوی تقسیم می کرد و سهم خود را به آنکه محتاج تر بود می بخشید.کبوتر از دست او دانه می چید و ماه از روی او روشنی می گرفت . نخل تنهایی اش را می شناخت . چاه زمزمه اش را می شنید و غدیر آن آبگیر زخمی حیران بردباری اش بود .غم و غریبی و غربت ، اشک و آه او را همدم می شدند و از کوفه تا کربلا عشق بود که می کاشتند . نماز به تلاوت او می بالید و او به تلاوت نماز . اخمهایش را باز می کرد و آدم شعر بهشت را می سرود . او ساده بود به رنگ صبح و مرد بود به رنگ خدا. آری او علی ، ماه ولاء بود .

کودکانه ی غدیر
معرفی کتاب

هدف اصلی کتاب ، شناخت قرآن با غدیر و غدیر با قرآن است . نویسنده کوشیده است که در 1500 صفحه و در سه مجلد، این شناخت دوسویه قرآن و غدیر را در شش بخش توضیح دهد . بخش اول به آیات نازل شده در سراسر واقعه غدیر از مدینه تا مدینه اختصاص دارد که اقدامات پیامبر (ص) را از یک سو ، و اقدامات منافقین را از سوی دیگر در بر می گیرد ...

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
پدر و مادر سیاه و فرزند سفید!
مردى همسرش را نزد عمر برده و گفت: خودم و این زنم سیاه هستیم و او پسرى سفید زاییده است.

عمر به مجلسیان گفت: نظر شما در این قضیه چیست؟

گفتند: زن باید سنگسار شود؛ زیرا او و شوهرش سیاهند و فرزندشان سفید. عمر دستور داد زن را سنگسار كنند، مأموران زن را به جهت سنگسار مى‌بردند در بین راه امیر المؤمنین- علیه السلام- به آنان برخورد نموده و به زن و شوهر فرمود: مطلب شما چیست؟ آنان قصّه خود را بیان داشتند.

آن حضرت- علیه السلام- به مرد رو كرده و فرمود: آیا زنت را متّهم مى‌سازى؟ گفت: نه.

فرمود: آیا در حال قاعدگى با او همبستر شده‌ اى؟

گفت: آرى، یك شب ادّعا مى‌كرد كه قاعده است و من گمان مى‌كردم به جهت سرما عذر مى‌آورد پس با او همبستر شدم.

آن حضرت- علیه السلام- به زن رو كرده و فرمود: آیا شوهرت در آن حال با تو نزدیكى كرده است؟ گفت: آرى.

پس على- علیه السلام- به آنان فرمود: برگردید كه این فرزند پسر شماست و علت سفید شدنش این است كه خون حیض بر نطفه غلبه كرده است و وقتى كه بزرگ شود سیاه مى‌گردد، و طبق فرموده آن حضرت پس از بزرگ شدن سیاه گردید.(فروع كافى، كتاب النكاح، باب النوادر، حدیث 46.)
امکانات وب


این نوا را در وبلاگ خود پخش کنید:

جشنواره رسانه های علوی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات