صفحه نخست    l    تماس با مدیر    l    نسخه موبایل    RSS    l   
درباره وبلاگآبی تر از آسمان بود و پاک تر از باران .دستش را به آسمان می برد و ستاره ها را در سفره خالی ما می نشاند . بهار را به تساوی تقسیم می کرد و سهم خود را به آنکه محتاج تر بود می بخشید.کبوتر از دست او دانه می چید و ماه از روی او روشنی می گرفت . نخل تنهایی اش را می شناخت . چاه زمزمه اش را می شنید و غدیر آن آبگیر زخمی حیران بردباری اش بود .غم و غریبی و غربت ، اشک و آه او را همدم می شدند و از کوفه تا کربلا عشق بود که می کاشتند . نماز به تلاوت او می بالید و او به تلاوت نماز . اخمهایش را باز می کرد و آدم شعر بهشت را می سرود . او ساده بود به رنگ صبح و مرد بود به رنگ خدا. آری او علی ، ماه ولاء بود .

کودکانه ی غدیر
معرفی کتاب

هدف اصلی کتاب ، شناخت قرآن با غدیر و غدیر با قرآن است . نویسنده کوشیده است که در 1500 صفحه و در سه مجلد، این شناخت دوسویه قرآن و غدیر را در شش بخش توضیح دهد . بخش اول به آیات نازل شده در سراسر واقعه غدیر از مدینه تا مدینه اختصاص دارد که اقدامات پیامبر (ص) را از یک سو ، و اقدامات منافقین را از سوی دیگر در بر می گیرد ...

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
گواهى مرد خصى‌
«قدامة بن مظعون» شراب نوشیده او را نزد عمر آوردند، دو نفر بر آن گواهى دادند؛ یكى «عمرو تمیمى» كه خصى بود، و دیگرى «معلى بن جارود»، یكى از آنان گواهى داد كه او را در حال نوشیدن شراب دیده، و دیگرى كه او را در حال قى كردن شراب. عمر جمعى از اصحاب رسول خدا- صلّى اللّه علیه و آله- را طلبیده تا او را در حل این مشكل یارى دهند، امیر المؤمنین- علیه السلام- نیز با آنان تشریف آورد. عمر به آن حضرت رو كرده و گفت: یا ابا الحسن! نظر شما در این قضیه چیست؟ زیرا شما همان كسى هستید كه پیامبر خدا- صلّى اللّه علیه و آله- در حقتان فرموده: «یا على! قضاوت تو از تمام این امت صحیح‌ تر، و دانشت زیادتر مى‌ باشد» و اكنون این دو شاهد در شهادتشان اختلاف است.

حضرت امیر- علیه السلام- فرمود: در گواهی شان اختلافى نیست. و آن كسى كه بر قى كردن شهادت داده بر آشامیدن گواهى داده است؛ زیرا قطعا شراب نوشیده كه آن را قى كرده است.

باز عمر گفت: آیا گواهى مرد خصى پذیرفته مى‌شود؟

امام- علیه السلام- فرمود: آرى. نداشتن ریش مانند نداشتن بعض از اعضاى دیگرست و زیانى به شهادت نمى‌ رساند.(فروع كافى، كتاب الشهادات، باب النوادر، حدیث 2.)
امکانات وب


این نوا را در وبلاگ خود پخش کنید:

جشنواره رسانه های علوی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic