صفحه نخست    l    تماس با مدیر    l    نسخه موبایل    RSS    l   
درباره وبلاگآبی تر از آسمان بود و پاک تر از باران .دستش را به آسمان می برد و ستاره ها را در سفره خالی ما می نشاند . بهار را به تساوی تقسیم می کرد و سهم خود را به آنکه محتاج تر بود می بخشید.کبوتر از دست او دانه می چید و ماه از روی او روشنی می گرفت . نخل تنهایی اش را می شناخت . چاه زمزمه اش را می شنید و غدیر آن آبگیر زخمی حیران بردباری اش بود .غم و غریبی و غربت ، اشک و آه او را همدم می شدند و از کوفه تا کربلا عشق بود که می کاشتند . نماز به تلاوت او می بالید و او به تلاوت نماز . اخمهایش را باز می کرد و آدم شعر بهشت را می سرود . او ساده بود به رنگ صبح و مرد بود به رنگ خدا. آری او علی ، ماه ولاء بود .

کودکانه ی غدیر
معرفی کتاب

هدف اصلی کتاب ، شناخت قرآن با غدیر و غدیر با قرآن است . نویسنده کوشیده است که در 1500 صفحه و در سه مجلد، این شناخت دوسویه قرآن و غدیر را در شش بخش توضیح دهد . بخش اول به آیات نازل شده در سراسر واقعه غدیر از مدینه تا مدینه اختصاص دارد که اقدامات پیامبر (ص) را از یک سو ، و اقدامات منافقین را از سوی دیگر در بر می گیرد ...

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
(حرف - ن)
103- ناجیة بن عمرو خزاعى
نامبرده از جمله كسانى است كه در روز مناشده در كوفه براى على علیه السّلام بحدیث غدیر گواهى داد. و حافظ ابن عقده در «حدیث الولایه» بطریق عمرو بن عبد اللّه بن یعلى بن مرّه از- پدرش از جدش داستان مزبور را با ذكر سند از او روایت نموده و ابن اثیر در جلد 5 «اسد الغابه» ص 6 نقل از ابى نعیم و ابى موسى، و ابن حجر در جلد 3 «الاصابه» ص 542 از طریق ابن عقده داستان مزبور را با ذكر سند از او روایت نموده‌اند و خطیب خوارزمى او را از جمله راویان حدیث غدیر از صحابه بشمار آورده.

104- ابو برزه نضلة بن عتبه
«1» اسلمى (در سال 65 در خراسان درگذشته) ابن عقده در كتاب «حدیث الولایه» واقعه غدیر را بطریق خود با ذكر سند از او روایت نموده است.

پی نوشت :
(1) در «الاصابه» عبید ذكر شده و عبد اللّه نیز گفته شده.


105- نعمان بن عجلان انصارى
گواهى نامبرده درباره على علیه السّلام بحدیث غدیر در روز مناشده بطریق اصبغ ابن نباته خواهد آمد و قاضى در «تاریخ آل محمّد صلّى اللّه علیه و آله» ص 67 نامبرده را از جمله راویان حدیث غدیر از صحابه بشمار آورده است.
امکانات وب


این نوا را در وبلاگ خود پخش کنید:

جشنواره رسانه های علوی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات