صفحه نخست    l    تماس با مدیر    l    نسخه موبایل    RSS    l   
درباره وبلاگآبی تر از آسمان بود و پاک تر از باران .دستش را به آسمان می برد و ستاره ها را در سفره خالی ما می نشاند . بهار را به تساوی تقسیم می کرد و سهم خود را به آنکه محتاج تر بود می بخشید.کبوتر از دست او دانه می چید و ماه از روی او روشنی می گرفت . نخل تنهایی اش را می شناخت . چاه زمزمه اش را می شنید و غدیر آن آبگیر زخمی حیران بردباری اش بود .غم و غریبی و غربت ، اشک و آه او را همدم می شدند و از کوفه تا کربلا عشق بود که می کاشتند . نماز به تلاوت او می بالید و او به تلاوت نماز . اخمهایش را باز می کرد و آدم شعر بهشت را می سرود . او ساده بود به رنگ صبح و مرد بود به رنگ خدا. آری او علی ، ماه ولاء بود .

کودکانه ی غدیر
معرفی کتاب

هدف اصلی کتاب ، شناخت قرآن با غدیر و غدیر با قرآن است . نویسنده کوشیده است که در 1500 صفحه و در سه مجلد، این شناخت دوسویه قرآن و غدیر را در شش بخش توضیح دهد . بخش اول به آیات نازل شده در سراسر واقعه غدیر از مدینه تا مدینه اختصاص دارد که اقدامات پیامبر (ص) را از یک سو ، و اقدامات منافقین را از سوی دیگر در بر می گیرد ...

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
(حرف- ج- ح- خ-)
10- جمیل بن عمّاره. حدیث او از طریق ابن جریر طبرى از ابن كثیر از او در صفحه 106 گذشت.

11- حارثة بن نصر- روایت نامبرده در داستان (مناشده) رحبه خواهد آمد.

12- حبیب بن ابى ثابت اسدى كوفی- ذهبى گوید: نامبرده فقیه كوفه است و از جمله افراد مورد وثوق از تابعین است- در یكى از سالهاى 117 تا 119 وفات یافته. و شرح حال او را در جلد 1 تذكره خود در صفحه 103 نگاشته و ابن حجر در جلد 1 «تهذیب التهذیب» صفحه 178 موثق بودن او را از جمعى حكایت نموده، طرق منسوب باو در صفحه 67 ... گذشت.

13- حرث بن مالك. طریق منسوب باو در صفحه 80 گذشت.

14- حسین بن مالك بن حویرث. طریق منسوب باو در صفحه 108 گذشت.

15- حكم بن عیینه كوفی كندى. مردى است موثق و كسى است كه روایت او مورد اعتماد است. نامبرده فقیه است و داراى طریقه و پیروانیست. ذهبى در جلد 1 تذكره خود صفحه 104 شرح حال او را نوشته، در سال 114- یا- 115 درگذشته است. طریق منسوب باو در صفحه 78 و 79 گذشت و طرق بسیارى در حدیث منسوب باو خواهد آمد.

16- حمید بن عمّاره خزرجى. انصارى. حدیث او در صفحه 104 گذشت.

17- حمید طویل ابو عبیده ابن ابى حمید بصرى متوفاى سال 143- ذهبى در جلد 1 تذكره‌اش در صفحه 136 درباره او گوید: حمید مردى است حافظ «1» محدّث، مورد وثوق، از استادان صاحب اجازه، حدیث نامبرده در داستان (تهنیت) خواهد آمد.

18- خیثمة بن عبد الرحمن جعفى كوفی، ابن حجر در جلد 3 «التهذیب» صفحه 179 از ابن معین و نسائى و عجلى. موثق بودن نامبرده را حكایت نموده- وفات او بعد از 80 هجرى است و ابن قانع تاریخ وفات او را 80 ذكر نموده، اسناد او در صفحه 78 گذشت.

پی نوشت :
(1) حافظ در اصطلاح علماء حدیث بكسى گفته میشود كه یكصد هزار حدیث حفظ و ضبط نموده باشد.
امکانات وب


این نوا را در وبلاگ خود پخش کنید:

جشنواره رسانه های علوی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات