صفحه نخست    l    تماس با مدیر    l    نسخه موبایل    RSS    l   
درباره وبلاگآبی تر از آسمان بود و پاک تر از باران .دستش را به آسمان می برد و ستاره ها را در سفره خالی ما می نشاند . بهار را به تساوی تقسیم می کرد و سهم خود را به آنکه محتاج تر بود می بخشید.کبوتر از دست او دانه می چید و ماه از روی او روشنی می گرفت . نخل تنهایی اش را می شناخت . چاه زمزمه اش را می شنید و غدیر آن آبگیر زخمی حیران بردباری اش بود .غم و غریبی و غربت ، اشک و آه او را همدم می شدند و از کوفه تا کربلا عشق بود که می کاشتند . نماز به تلاوت او می بالید و او به تلاوت نماز . اخمهایش را باز می کرد و آدم شعر بهشت را می سرود . او ساده بود به رنگ صبح و مرد بود به رنگ خدا. آری او علی ، ماه ولاء بود .

کودکانه ی غدیر
معرفی کتاب

هدف اصلی کتاب ، شناخت قرآن با غدیر و غدیر با قرآن است . نویسنده کوشیده است که در 1500 صفحه و در سه مجلد، این شناخت دوسویه قرآن و غدیر را در شش بخش توضیح دهد . بخش اول به آیات نازل شده در سراسر واقعه غدیر از مدینه تا مدینه اختصاص دارد که اقدامات پیامبر (ص) را از یک سو ، و اقدامات منافقین را از سوی دیگر در بر می گیرد ...

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
جمعه 17 اسفند 1397 :: نویسنده : مستور
ابن شاذان در کتاب «مناقب» از ابن عمر نقل می کند که گفت: از رسول خدا(ص) دربارة علی بن ابی طالب(ع) سؤال کردیم، حضرت خشمگین شده، فرمود: «چرا بعضی دربارة کسی شک دارند که درجه و مرتبه اش نزد خدا، مثل درجه و مرتبة من است و از همة مقامات من، جز نبوّت برخوردار است».

بعد فرمود: «بدانید، هر کس علی(ع) را دوست داشته باشد، مرا دوست داشته است و هر که مرا دوست داشته باشد خدا از او راضی و خشنود است و کسی که خدا از او خشنود باشد پاداش او را بهشت قرار می دهد».1

آگاه باشید، هر کس علی(ع) را دوست داشته باشد، فرشتگان برای او استغفار می کنند و درهای بهشت به روی او باز است، تا از هر دری که بخواهد بدون حساب وارد شود.

آگاه باشید، هر کس علی(ع) را دوست داشته باشد، خداوند پروندة عملش را به دست راست او دهد و همانند پیامبران به حساب او رسیدگی کنند.

آگاه باشید، هر کس علی(ع) را دوست داشته باشد از دنیا خارج نمی شود تا از آب کوثر بیاشامد و از درخت طوبیٰ تناول نماید و جای خود را در بهشت ببیند.

آگاه باشید، هر کس علی(ع) را دوست داشته باشد، خدا جان کندن را بر او در هنگام مرگ آسان می گرداند و قبر او را باغی از باغ های بهشت قرار می دهد.

آگاه باشید، هر کس علی(ع) را دوست داشته باشد، خدا به تعداد رگ های موجود در بدنش به او حوریه عطا کند و شفاعت او را دربارة هشتاد نفر از اهل بیتش بپذیرد و به تعداد موهای بدنش در بهشت به او منزل عنایت کند.

آگاه باشید، هر کس علی(ع) را بشناسد و او را دوست داشته باشد، خداوند ملک الموت را به سوی او بفرستد همان طور که نزد پیامبران می فرستد، از او ترس و وحشت دیدن نکیر و منکر را برطرف کند، قبرش را روشن و به اندازة مسیر هفتاد سال وسعت دهد و با روی سفید وارد قیامت شود.

آگاه باشید، هر کس علی(ع) را دوست داشته باشد، خداوند او را در سایة عرش خود با صدّیقین، شهدا و صالحان ساکن گرداند و او را از وحشت بزرگ و ترس های قیامت ایمن گرداند.

آگاه باشید هر کس علی(ع) را دوست داشته باشد، خدا خوبی های او را قبول کند و از بدی هایش درگذرد، و در بهشت رفیق حمزة سید الشّهدا(ع) عموی پیامبر باشد.

آگاه باشید، هر کس علی(ع) را دوست داشته باشد، حکمت را در قلب او و راستی و درستی را بر زبان او جاری سازد و درهای رحمت خود را برای او باز کند.

آگاه باشید، هر کس علی(ع) را دوست داشته باشد، اسیر خدا در زمین نامیده می شود و خداوند به وجود او بر فرشتگان و حاملان عرش خود مباهات می کند.

آگاه باشید، هر کس علی(ع) را دوست داشته باشد، فرشته ای از زیر عرش پروردگار ندا کند: ای بندة خدا! عمل را دوباره آغاز کن، خداوند گذشته های تو را بخشید و گناهانت را آمرزید.

آگاه باشید، هر کس علی(ع) را دوست داشته باشد، روز قیامت در حالی که چهره اش همانند ماه شب چهارده می درخشد، در آن صحنه وارد می شود.

آگاه باشید، هر کس علی(ع) را دوست داشته باشد، خداوند تاج کرامت را بر سر او و لباس عزّت را بر تن او بپوشاند.

آگاه باشید، هر کس علی(ع) را دوست داشته باشد، مانند برق زودگذر از صراط عبور کند و هیچ گونه سختی هنگام گذشتن از آن نبیند.

آگاه باشید، هر کس علی(ع) را دوست داشته باشد خداوند دوری از آتش و رهایی از نفاق و اجازة عبور از صراط و ایمن بودن از عذاب را برای او بنویسد.

آگاه باشید، هر کس علی(ع) را دوست داشته باشد، خداوند برای او پرونده ای باز نمی کند و میزانی نصب نمی کند و به او گفته می شود: بدون هرگونه حسابی به بهشت وارد شو.

آگاه باشید، هر کس علی(ع) را دوست داشته باشد از حساب و میزان و صراط در امان خواهد بود.

آگاه باشید، هر کس با محبّت آل محمّد(ص) از دنیا رود، فرشتگان با او مصافحه کنند و ارواح پیامبران به زیارت او آیند و خداوند تمام خواهش های او را برآورده فرماید.

آگاه باشید، هر کس با دشمنی آل محمّد(ص) بمیرد، کافر از دنیا رفته است. آگاه باشید، هر کس با دوستی آل محمّد(ص) بمیرد، با ایمان از دنیا رفته است و من بهشت را برای او ضمانت می کنم.

پی نوشت ها:
1. در کتاب بشارة المصطفی(ص) بعد از این جمله اضافه کرده است: «بدانید، هر کس علی(ع) را دوست بدارد خداوند نماز، روزه و سایر اعمالش را قبول می کند و دعای او را به اجابت می رساند».

شیخ صدوق(ره) در کتاب فضائل الشیعه، ص 45، ح 1، از ابورجاء، از نافع، از ابن عمر (با کمی تفاوت) آن را نقل کرده است و مجلسی(ره) در بحارالأنوار، ج 7، ص 221، ح 133 و ج 34، ص 277 ذیل ح 55 به نقل از فضائل الشیعـة ذکر کرده است.

منبع : مأة منقبـة، ص 64؛ بحارالانوار، ج 7، ص 114، ح89.نوع مطلب : امام علی (ع)، 
برچسب ها : آثار دوستی، علی علیه السلام، امام علی(ع)، محبت آل محمد (ص)،
امکانات وب


این نوا را در وبلاگ خود پخش کنید:

جشنواره رسانه های علوی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات